Kancelarija za mlade u Čajetini organizuje niz edukacija i sportskih aktivnosti za mlade pod nazivom „KzMijada 2025“ koje počinju u septembru. Projekat traje od jula do decembra, a predavanja i takmičenja će se realizovati u spetmebru, oktobru i novembru. Cilje ovih aktivnosti je podsticanje mladih na učešće u životu lokalne zajednice i promocija zdravih stilova života.



Mladi sa teritorije opštine Čajetina će steći neformalna znanja i veštine iz različitih oblasti: vizuelni identitet, društvene mreže, turizam, aktivizam, volonterizam, medijska pismenost, informaciona tehnologija i veštačka inteligencija. Predviđene su i sportske i takmičarske aktivnosti u kojima će se mladi nadmetati u igrama bez granica, pojedinačnim i timskim, koje imaju za cilj da podstaknu mlade na aktivan i zdrav život.
„Ove aktivnosti počinju u septembru i mladima će pružiti priliku da aktivno učestvuju, bez obzira na prethodna znanja o sportu, čime se obezbeđuje inkluzija svih. Sportske aktivnosti su najznačajnija karika samog projekta jer će sve ostale obuke i radionice biti povezane sa sportskim aktivnostima na različite načine.“, rekla je koordinatorka Kancelarije za mlade Opštine Čajetina, Dejana Stevanović.
Poseban fokus je na razvoju liderskih i komunikacijskih veština, kao i na medijskoj pismenosti. Snimanje kratkih filmova omogućiće mladima da javno izraze ideje i povećaju vidljivost svojih inicijativa.
„Smatram da će ovaj projekat nama mladima doneti, pre svega, upoznavanje između nas vo-lontera, a igre će nas usmeriti da se družimo više i naučimo da razmišljamo kao tim. Kreativne radionice će mnogima pomoći da se usmere prema nekim oblastima koje ih zanimaju. U planu je da snimimo četiri kratka filma koji će predstaviti nas kao Kan-celariju. Nadam se da ćemo i u narednim godinama biti domaćini i ostalim kancelari-jama u Srbiji.,“ rekao je volonter Kancelarije za mlade Opštine Čajetina, Aleksa Marić.
Razmena iskustava i znanja doprinosi ličnom razvoju mladih, kao i njihovom boljem razumevanju različitih društvenih, kulturnih i ekonomskih prilika drugih delova zemlje iz kojih dolaze njihovi vršnjaci.