JAGODINA-Rukometašice Jagodine u utakmici 16. kola Arkus lige pobedile su  kragujevački Radnički  28:21 (19:12).  Uvek neizvesni komšijski derbi pripao je Jagodinkama, a oko 500 gledalaca uživalo je u utakmici. Posle ovog kola, Jagodinke su na trećem mestu.

Jagodina je u prvom poluvremenu dominirala i u 20. i 25. minutu bilo je maksimalnih 8 golova prednosti 12:4 i 16:8.  Očekivalo se domaće rukometašice nastave u istom ritmu i drugom delu igre, ali je odbrana Kragujevčanki, pre svih najbolja golmanka prvenstva Gordana Petković pokazala svoje umeće i zaredom je odbranila nekoliko kontri što je dovelo je toga da u 45. minutu  rezultat bude 22:18. Tada se Jagodinke ponovo ,,bude” i serijom od 4 gola vraćaju +8 golova razlike u 52. minutu 26:18. Igračica utakmice je Katarina radović. Najefikasnija je ighračica bila je Teodora Veličković sa 12 golova.

ŽORK Jagodina – RK Radnički: 28:21 (19:12)

Jagodina: SC “Jassa”. Gledalaca: 500
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci: Jagodina 4 (3), Radnički 5 (5)
Isključenja:Jagodina 10 min, Radnički 12 min

Jagodina:Adžić 6, Ćorović 3, Majkić 4, Pejović, Sukur, Nišavić 1, Gugač, Radović 4, Lovrić 4, Petkovska (1 odbrana), Janjić 1, Bojičić 4, Kadović(5 odbrana), Stojanović, Gojković, Mitrović 1.

Radnički: J. Pojužina, Veličković 12, Bjelak 1, Đorđević, Andrić, Blagojević, Stoiljković 1, Mikić 1, K. Petrović 1, Ž. Pojužina, T. Petrović, Inđić 4, Petković (11 odbrana), Ranković, Todorović 1.