Proteklog vikenda u Sremskoj Mitrovici održano je prvenstvo Srbije za juniore.Po izuzetno lošem vremenu, u obilju kiše i vetra održana je smotra najboljih juniora Srbije.Pored ostalih učestvovalo je i dvojica sprintera GAK “Jagodina”.

Prvi je u elitnoj disciplini nastupio Savić Mihajlo (17).Ovo je mlađi junior kome je ovo drugo takmičenje za GAK “Jagodina” i koji je po jakom pljusku ovu trku istrčao za 12 sekundi. Od njega se očekuje da bude kandidat za juniorsku reprezentaciju u naredne dve godine. Đorđe Jeremić (19) najbrži junior centralne Srbije iako u očajnim vremenskim uslovima odličnim trčanjem u polufinalnoj trci uspeo je da se plasira u finale elitne discipline. Sa rezultatom 11,78 sekundi našao se među najboljih osam sprintera Srbije. U finalnoj trci je istrčao nešto bolji rezultat 11,68 sekundi, i zauzeo je odlično sedmo mesto u finalnoj trci. Ovaj mladi sprinter ima mnogo veće mogućnosti ali obzirom da mu je prvo finale u karijeri iskustvo je bilo neophodno za viša ostvarenja. Veoma je važno napomenuti da je Jeremić jedini sprinter u finalu koji trenira južno od Beograda.Takođe, jedini je sprinter iz grada koji nema sintetičku podlogu, odnosno tartan stazu, što njegovo dostignuće diže na viši nivo. U trci na 200 metara Jeremić je zauzeo prvo mesto u takmičarskoj grupi ličnim rekordom 23,75 sekundi i ukupno je završio osmi. Savić je bio odmah iza Đorđa u istoj takmičarskoj grupi i sa 24,07 postavio je novi lični rekord i klupski rekord za mlađe juniore.