ZRENJANIN- Rukometašice Jagodine potvrdile su da su najbolja ekipa u sezoni 2019/2020. One su danas u finalu Kupa Srbije pobedile Naisu 32:24 (14:14) u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu i na taj način, posle prekida prvenstva zbog korone, i pobede u polufinalu Kupa nad ekipom iz Aranđelovca  34:22 (16:9) i zvanično najbolja ekipa u protekloj sezoni. Pobeda i trofej Jagodinki uveličani su peharima najboljih igrača i golmana turnira, najbolja igračica je Jelena Gojković sa 17 golova, a najbolji golman Jelena Đurašinović 34 odbrane.Trener Dragan Markov doneo je  Jagodini peti trofej.

Dvostruke šampionke Srbije za 2018. i 2019., osvojile su treći trofej Kupa Srbije, predhodno 1993. i 2014.

Posle izjednačenog prvog poluvremana (14:14), usledio je furizoni drugi deo igre u režiji kapitenke Jagodinki Jelene Gojković koja je postigla 5 golova i za 8 minuta drugog poluvremena, napravljena razlika 7:1, odnosno u 38, minutu rezultat glasio 21:15. Tada je utakmica ,,prelomljena”, niške rukometašice pokušavale su da pristignu jagodinske, a najbliže su bile u 41. minutu 22:19. Za više nisu imale snage i znanja. Tačku na pobedu stavila je sjajna mađarica Karmen Piler, pred nje veliki doprinos pobedi dale su Marija Jovanović, Tanja Ašanin, Aneta Adžić i Olivera Vukčević.

ŽORK JAGODINA – ŽRK NAISA 32:24 (14:14)
ŽORK JAGODINA: Kostić, Adžić 5, Kaitović 1, Majkić, Piler 5, Sivčev, Vukčević 3, Lovrić, Kosanović dve odbrane, Jovanović 3, Raičević, Ašanin 4, Đurašinović 18 odbrana, Stojanović,Gojković 11
ŽRK NAISA: Petković, Đurović, Radović 2, Stojanovska 2, Petković M jedna odbrana, Petković T, Petković Mag, Ivanović jedan sedmerac, Stankovski 5, Stamenković 1, Nikolić, Filipović 3, Sukur, Tasić 4, Mitić, Gakidova 6(5)
SEMAFOR:  3:3 (7.) 8:6 (15.) 9:10 (20.) 14:12 (25.) 15:15 (32.) 21:15 (38.) 22:19 (41.) 27:21 (49.) 28:23 (54.)