Rukometašice Jagodine pobedile su u prvoj utakmici finala Kupa Srbije Bekament 22:18 (12:8).

Iako bez gotovo pola ekipe i u iznuđenom sastavu, od početka duela izabranice Dragana Markova suvereno su vladale terenom, najviše zahvaljujući odbranama golmana Petre Holđik (16), koja je proglašena za igračicu utakmice.

Sa druge strane, ekipa Saše Boškovića gubila je u drugom poluvremenu sedam golova razlike (19:12, 20:13, 21:14), ali je i imala poslednji napad za minus dva pred revanš u Aranđelovcu. Na kraju, uz zvuk sirene Jagodina, je uspela da zadrži prednost sa poluvremena. Do ove prilike ekipu Bekamenta dovela je prvenstveno mlada reprezentativna golmanka, Marija Simić (14).
Najefikasnija igračica bila je Ana Tomković (6) iz gostujuće ekipe, odnosno kapiten Aneta Adžić iz redova domaćima (5).
Revanš meč zakazan je za ponedeljak, 1. maj, sa početkom u 18 časova u Aranđelovcu